Celoroční chytání aneb Sezóna u nás nikdy nekončí | Pro členy Klubu chytání za 100,- Kč na 24 hodin

I v letošním roce jsme zahájili rybářskou sezónu na Jezeru Borek. Máme za sebou 1. kvalifikační kolo prambo carp game Borek, které se konalo 8. - 10. 5. 2015.

Na začátku bychom chtěli podotknout, že jsme rádi za účast v první kvalifikaci, kdy se nám přihlásilo 12 týmů z celkových 16-ti. Jsme rádi, že jsme mohli přivítat i dva týmy ze Slovenka. I přes to, že bylo jen 12 přihlášených týmů, rozhodli jsme se losovat ze všech 16-ti možných lovných míst.

Po losu míst se týmy odebrali na svá lovná místa, kde se utábořili. Následně jsme se všichni sešli na základně, kde proběhla volná zábava. Majitel rybníka Standa pro všechny připravil pohoštění v podobě grilované vepřové kýty a měli jsme tak možnost se se všemi blíže seznámit, i když s některými týmy se již známe z minulého ročníku. Je pravda, že některé týmy seznamování opravdu vzaly vážně a zábava finišovala až kolem druhé hodiny ranní, kdy se všichni odebrali na svá stanoviště, aby se připravili na ranní mapování lovných míst a umístění bójek.

Oproti loňským závodům se poupravila pravidla, kdy se zrušilo zavážení nástrah a pouze bylo dovoleno mapování. Lov mohl probíhat pouze odhozem ze břehu, abychom předešli zbytečným rozbrojům, které vznikaly zavážením.

Ranní krmení a mapování míst začalo v 8 hodin a 30 minut. To bylo povoleno do 9 hodiny ranní a následně začal závod. První úlovek zaznamenal tým Carl Team TNT a to až ve 20 hodin a 20 minut, kdy první kapr vážil 10,80kg. Druhou rybu se podařilo chytit již o 20 minut později a kapr o váze 10,50 kg si zaznamenal tým se Slovenska s názvem Engerau Carl Crew. Následně se již úlovky dařili i ostatním týmům. Na lovném místě s číslem 4, které si vylosoval tým PeKo se podařilo ulovil během noci 5 bodovaných kaprů a vedl tak tabulku v průběžném pořadí. Po prvním lovném dnu tak měli kromě 4 týmů všichni alespoň jednu bodovanou rybu.

           

Druhý den se pokračovalo v lovení ryb. V průběžném pořadí o největší rybu závodu, která vážila 13,60 kg bojoval tým Engerau Carl Crew a tým PeKo, který se pyšnil kaprem o váze 13,57 kg.

K večeru se týmy snažili upevnit si pořadí, aby noc již nebyla rozhodující. Nicméně v noci se rozhodovalo a pomalu se ukazovalo celkové pořadí závodu. Zbylá část posledního dne závodu byla opravdu hodně zajímavá. Na lovném místě číslo 4, kde kraloval tým PeKo, si upevnil také své první místo, zatímco na druhém místě byl tým Carl Team TNT.

Ovšem do boje o druhou příčku se zapojil také tým WIKING, na lovném místě č. 14, které bylo v loňském roce velice žádané. Začal dotahovat průběžné druhý tým Carl Team TNT, který se velice snažil druhou příčku udržet, ale nepodařilo se. Naopak do boje se zapojil tým ze Slovenska Engerau Carl Crew a útočil na třetí pozici. Ke smůle týmu Carl Team TNT vybojoval tým Engerau třetí pozici a útočil na druhý tým WIKING, kdy i přes ulovení kapra o váze 14,61 kg, který se stal nejtěžší rybou závodu, druhé místo nevybojoval. Mezitím tým WIKING chtěl útočit na první pozici, ale ani jim se nepodařilo první místo ohrožit. Nakonec, i přes velké úsilí obou týmů, se již do konce závodu nic nezměnilo a pořadí na prvních třech místech zůstalo nezměněno.

První kvalifikace byla závěrem závodu velice zajímavá. I přes to, že kapři šli do tření, se podařilo za víkend nachytat celkově 350,68 kg ryb.

Poděkování patří všem, kteří nám s kvalifikací pomáhali, všem zúčastněným týmům za skvělou zábavu a ukázku umění každého týmu, Standovi za přípravu pohoštění a za to, že můžeme pořádat závody na tomto krásném jezeře.

Za tým Prambo Carp Josef Jozífek.

Podrobné informace a výsledky k druhé kvalifikaci naleznete na webech:

www.prambocarp.cz

www.jezero-borek.cz

Celou fotogalerii naleznete zde

 

1. kvalifikační kolo 8. - 10.5. 2015

 

Celou zprávu z proběhlé kvalifikace najdete ZDE

 

Termín:

7. - 10. 5. 2015

Registrace:

7. 5. 2015 od 15 do 17 hodin

Losování lovného místa:

7. 5. 2015 v 17 hodin

Start a konec lovu:

8. 5. 2015 v 8 hodin - 10. 5. 2015 ve 12 hodin, ve 13 hodin vyhlášení závodu

Počet týmů:

16 týmů

Startovné:

5 000 Kč/tým

Úhrada startovného:

do 7. 3. 2015 na účet číslo: 2100672137/2010 a nebo u správce na jezeru Borek u Staré Boleslavi

Pozor: 
VZHLEDEM K NÍZKÉ ÚČASTI ZÁVODNÍCH TÝMŮ, JE REGISTRACE POVOLENA AŽ DO 30. 4. 2015!!!

Minimální počet týmů pro zahájení závodů je 10. Pokud nebude registrováno do 30.4.2015 alespoň 10 týmů, budou závody zrušeny a startovné vráceno.

·         

·         Přihlášení do kvalifikace na emailu info@jezero-borek.cz a telefonním čísle: +420 603 540 799. Prvních 9 týmů v kvalifikaci postupuje automaticky do hlavního závodu, který proběhne 6. – 12. září 2015. Bližší informace o hlavním závodu naleznete na stránkách www.prambocarp.cz nebo www.jezero-borek.cz a také na Facebooku.

·         Pokud jeden nebo více týmů umístěných na 1. – 8. místě v kterémkoliv kvalifikačním kole odmítne účast v hlavním závodu, automaticky se posouvá pořadí na další tým/y v každém kvalifikačním kole. (příklad: v 1. kvalifikačním kole odmítne 2. a 4. tým účast v hlavním závodu, postupuje do hlavního závodu tým, který skončil na 9. a 10. místě v prvním kvalifikačním kole.)

 

Ceny a pravidla

 

Ceny:

1. místo:

  20 000 Kč*

2. místo:

  15 000 Kč*

3. místo:

  10 000 Kč*

Nejtěžší ryba závodu:

  3 000 Kč*

*Ceny jsou platné při přihlášení nejméně 15-ti týmů. V případě přihlášení menšího počtu týmů se bude výše cen odvíjet od počtu přihlášených týmů. Ceny neklesnou u 1.-3. místa pod cenu startovného. V případě, že nedojde k přihlášení min. 10-ti týmů, bude závod zrušen a startovné vráceno.

 

Pravidla lovu:

o    každý tým - lov na 2+2 pruty

o    používání komerčně vyráběné plněné podložky (minimálně 50x110 cm a podběráku s rameny min. 100 cm)

o    zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce (možno nahradit šokovým silonem, flourocarbonem popř. olověnou šňůrou)

o    zakázáno zavážení člunem nebo zavážecí loďkou

o    lov pouze na odhoz

o    označeni místa pouze tyčovou bójkou!!

o    krmení pouze kobrou, prakem, člunem 2x denně v určenou hodinu, ostatní vnadící pomůcky, zakázány: vnadící košíček a raketa

o    v případě krmení z člunu nutné záchranné vesty

o    nástraha pouze boilie, pelety nebo uměle nástrahy, vnadit pouze peletami a boilie

o    dodržování fair-play

o    bodovaná ryba: kapr, amur od 5 kg

o    každé vážení ryby probíhá pod dohledem rozhodčího, který po namočení saku a umístění ryby do něj, rybu zváží a zapíše a poté je ryba zpět vpuštěna do vody

o    po rozlosování míst bude namočen sak a odvážen hlavním rozhodčím, případně pořadatelem závodů a tato váha se bude pokaždé odečítat od navážené hodnoty

o    změna pravidel vyhrazena

o    bližší pravidla lovu na jezeru Borek na: http://www.jezero-borek.cz/cz/rybarsky-rad

o    kontaktní osoba pro přihlášení na závody:   Stanislav Studecký, +420 603 540 799, info@jezero-borek.cz

o    Čtěte pozorně: Každý tým, který postoupí z kvalifikace do hlavního závodu a bude se ho chtít účastnit, musí uhradit alespoň 50% z celkové ceny startovného hlavního závodu do 14 dnů po skončení kvalifikace.

 

Startovní listina – 1. kvalifikační kolo

1.

     CT   TOM

( ZT )

2.

     PeKo   team

( ZT )

3.

     Workline  fishing team

( ZT )

4.

     ČUDLA   Team

( ZT )

5.

    MASTODONT   Carp  Team

( ZT )

6.

    VASR   Carp  team

( ZT )

7.

    KV   Carp  team

( ZT )

8.

    Handicap  team  Suchý + Hypius

( ZT )

9.

    Carp  team   TNT

( ZT )

10.

     Engerau Carp Crew

( ZT )

11.

     Wiking  Team

( ZT )

12.

     Carp  team   GULA

( ZT )

13.

 

 

14.

 

 

15

 

 

16

 

 

Náhradní  týmy :

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legenda startovní listiny:    (R) - potvrzená registrace

                                           (ZT) - závodní tým (po zaplacení startovného) 

Jezero Borek